Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam”. Dzieci i młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz wszyscy chętni uczestniczyli we wspólnym czytaniu książki wykonanej przez uczniów pt. „Książę Kaspian”. Jest to drugi tom serii „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa.
Pomysłodawcą akcji, która rozpoczęła się 12 czerwca, punktualnie o godz. 10.00, jest redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”. To nowoczesny sposób promocji czytelnictwa w miłej atmosferze oraz dowód na to, że uczniowie czytają więcej niż dorośli.
Zachęcamy do czytania książek w czasie letniego wypoczynku. Okazja do ich wypożyczenia na czas wakacji będzie już w najbliższy czwartek, 25 czerwca. Zapraszamy tego dnia do szkolnej biblioteki, szczególnie po nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.








