Dzieci w Montessori odbyły palcem po mapie wielką podróż do Stanów Zjednoczonych za sprawą rodziców Henia z 2Ma i Leona z klasy IV. Pani Monika, jako Indianka, Pan Grzegorz – szeryf oraz funkcjonariusz FBI przenieśli nas do Teksasu, miejsca urodzenia naszych uczniów. A propos, w TEKSASIE – największym stanie w USA obecnie rozgrywają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Miasta Dallas (zamach na prezydenta) i Houston (centrum NASA) zapisały się w historii Ameryki. Opowieści o USA rozpoczęto od odkrycia Krzysztofa Kolumba, słynnych Polakach, wojnie secesyjnej, konstytucji dla obywateli, od ciekawostek na temat flagi, o prezydentach, dyscyplinach sportowych, szkole. Mnóstwo pamiątek i gażetów z Teksasu rozbudzały wyobraźnie dziecięcą. Z ogromną ciekawością dzieci wysłuchały o niszczycielskich wiatrach – tornadach, zorzach, o życiu na ranczo i kowbojach, tamtejszych zwierzętach i obchodach Święta Niepodległości, które przypadają 4 lipca. Rok 2026 to 250. rocznica (same Montessorki to wyliczyły).
Państwo Monika i Grzegorz Sawiccy dali dzieciom wszystko, co najcenniejsze, nie tylko wiedzę, umiejętności i pasję, ale przede wszystkim CZAS.
To wszystko ramach programu „Rodzice Dzieciom”. Wielki wkład w wychowanie młodego pokolenia, kształtowanie ich charakterów z przekazaniem najpiękniejszych wartości dokonali zaangażowani Rodzice Montessoriańscy. Podziękowania należą się: Państwu Pauli i Łukaszowi Sygockim – „Bajecznym Adwokatom” przeciw hejtowi, p. Małgorzacie Paczkowskiej – taternikowi i skarbnikowi, p. Dorocie Tarnowskiej – łowcy talentów, p. Damianowi Zagraba – górnikowi, p. Małgorzacie Ostrowskiej Merino – instruktorowi garncarzowi, p. Ewie Lenart - Abramek – kucharzowi, dietetykowi, p. Piotrowi Parcheta – świętemu Mikołajowi, p. Annie Mazur – dyspozytorowi 112, p. Annie Staszowskiej-Janiak – za konie. Wielkie DZIĘKUJĘ! [D.W]








